Producenci
Promocje
NICER DICER Plus Szatkownica Krajalnica Tarka
NICER DICER Plus Szatkownica Krajalnica Tarka
49,90 zł 39,99 zł
szt.
Elektrostymulator mięśni brzucha EMS MEGA PROMOCJA!
Elektrostymulator mięśni brzucha EMS MEGA PROMOCJA!
29,90 zł 19,99 zł
szt.

Kreatyna to jeden z najbardziej popularnych i skutecznie działających suplementów dla sportowców - pozwala ona szybko i efektywnie budować masę mięśniową i w tym zadaniu jest zdecydowanie najlepsza. Kreatyna sprawdza się zarówno w przypadku osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kulturystyką i sportem, jak i profesjonalistów. Zaletą tej substancji jest także to, że duże zainteresowanie owocuje bardzo dobrym rozpoznaniem działania suplementów keratynowych na organizm człowieka i licznymi badaniami potwierdzającymi skuteczność i bezpieczeństwo ich stosowania przy poprawianiu swoich wyników i budowaniu silnej, zdrowej sylwetki.
Czemu sportowcy uważają, że do suplementacji jest najlepsza kreatyna?

Głównie dlatego, że zażywanie preparatów keratynowych daje szybkie i widoczne w lustrze efekty. Połączenie intensywnego treningu, dobrze zbilansowanej diety i suplementacji kreatyną pozwala na przyrost masy mięśniowej w szybkim tempie. Badania pokazują, że w przeciągu dwóch-trzech miesięcy z jej pomocą można zwiększyć przyrost beztłuszczowej masy mięśni o nawet niespełna dwa kilogramy. Kreatyna jest też odpowiedzialna z przyspieszony rozkład węglowodanów we włóknach mięśniowych, co automatycznie skutkuje większym zastrzykiem energii i wzrostem wytrzymałości. Ważne jest także to, że suplementy na bazie kreatyny znacząco podnoszą zdolności regeneracyjne i redukują zakwaszenie. Cały proces można dodatkowo wspomóc poprzez łączenie zażywania suplementu z duża dawką węglowodanów, aminokwasów i białek oraz preparatami zawierającymi sód.
Kreatyna monohydrat a jabłczan kreatyny - różnice

Najpopularniejszymi formami, pod jakimi spotkać można kreatynę, są monohydrat lub jabłczan kreatyny. Czym różnią się od siebie? Ogólnie, w obu przypadkach do czynienia mamy z tymi samymi skutkami. Procesy zachodzące w organizmie w wyniku jej działania są bardzo skomplikowane, ale efekty końcowe przekładają się głównie na przyspieszoną syntezę białek budujących tkankę mięśniową, poprawę zdolności wysiłkowych, siły oraz wytrzymałości organizmu. Efektem jest też normalizacja poziomu pH, ułatwiająca regenerację mikrourazów występujących w wyniku bardzo intensywnych treningów. Różnica objawia się już w samej postaci suplementu - monohydrat kreatyny jest dłużej znany i pozwala na uzyskanie bardzo spektakularnych efektów. Jabłczan kreatyny różni się od kreatyny-monohydratu budową, gdyż jest to związek kreatyny z kwasem jabłkowym w stosunku 1:3. Jabłczan jest stabilniejszy i nie boi się tak bardzo enzymów trawiennych. Czy jest to zatem najlepsza kreatyna? Zdania są w tej kwestii podzielone. W porównaniu do monohydratu nie daje on aż tak efektownych wyników jak monohydrat, co jest wynikiem mniejszej zdolności do zatrzymywania wody w komórkach. Jednocześnie cechuje się on znacznie lepszym wchłanianiem i rozpuszczalnością w wodzie, co przekłada się na skuteczniejsze przyswajanie jabłczanu.
Kreatyna monohydrat vs jabłczan kreatyny - wady i zalety

Co zatem lepiej wybrać? To bardzo trudny dylemat, nad którym od lat zastanawiają się zarówno specjaliści od suplementacji, jak i sami sportowcy korzystający z preparatów keratynowych. Każdy rodzaj ma swoje zalety i wady. Monohydrat ma dobrą cenę i działa szybko, ale jednocześnie powoduje on zatrzymywanie wody w organizmie. Dla odmiany jabłczan nie działa może tak błyskawicznie, ale za to pozwala osiągnąć efekty znacznie lepsze pod względem jakościowym. Zwykle mówi się, że na początek lepiej wybrać jednak monohydrat, który jest bardziej uniwersalny i pozwala sprawdzić dokładnie, jaki wpływ ma kreatyna na organizm i przekonać się, że ten rodzaj suplementacji będzie faktycznie odpowiedni do konkretnych potrzeb. Jabłczan powinien za to zainteresować bardziej doświadczonych i mocno zaawansowanych kulturystów i zawodników, dla których jakość budowanej masy mięśniowej ma znacznie większe znaczenie niż prędkość działania preparatu. Każdy ma nieco inne potrzeby i konieczne okazać się może przeprowadzenie kilku eksperymentów - wady i zalety poszczególnych rozwiązań mogą być subiektywne i dlatego tylko praktyka jest w stanie ocenić, które z nich jest faktycznie najlepsze.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl