Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci
Promocje
Elektrostymulator mięśni brzucha EMS MEGA PROMOCJA!
Elektrostymulator mięśni brzucha EMS MEGA PROMOCJA!
29,90 zł 19,99 zł
szt.
NICER DICER Plus Szatkownica Krajalnica Tarka
NICER DICER Plus Szatkownica Krajalnica Tarka
49,90 zł 39,99 zł
szt.

Witaminy i minerały są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i zachowania zdrowia. Każda osoba, która pragnie zadbać o swoją kondycję i urodę, musi zadbać o dostarczanie tych cennych substancji swojemu ciału. Współcześnie dostępnych jest wiele różnych suplementów zawierających odpowiednio dobrane dawki najpotrzebniejszych mikro- i makroelementów, dzięki czemu nie trzeba martwić się o szukanie konkretnych produktów spożywczych, zawierających niezbędne do zdrowego rozwoju substancje.
Jakie witaminy potrzebne są sportowcom?

Osoby trenujące wykazują znacznie większe zapotrzebowanie na witaminy, gdyż intensywne treningi wywołują w ich ciałach liczne przemiany biochemiczne i fizjologiczne. Efektem tego jest znacznie szybsza utrata witamin i wynikające z tego deficyty. Najważniejszymi witaminami dla osób uprawiających sport są witaminy A, E, C i witaminy z grupy B. Wszystkie znaleźć można w ogólnodostępnych produktach spożywczych, ale suplementacja z pomocą gotowych preparatów jest metodą znacznie pewniejsza i łatwiejszą. Warto zainteresować się też środkami multiwitaminowymi, które są bardzo wygodne - zamiast kilku tabletek czy kapsułek wystarczy jedna, zawierające wszystkie niezbędne witaminy.
Jakie minerały potrzebne są osobom trenującym?

Dieta sportowca uwzględniać musi także odpowiednią ilość ważnych minerałów. Zadbać należy przede wszystkim o uzupełnienie niedoborów sodu i potasu, które usuwane są z ciała wraz z potem, a także magnezu, który odpowiada za regulację pracy układu nerwowego i bierze udział w syntezie białek wewnątrz włókien mięśniowych. Innymi ważnymi dla aktywnego człowieka pierwiastkami są wapń, żelazo i cynk. Deficyt wapnia sprawia, że mięśnie nie pracują z pełną efektywnością, a dodatkowo powoduje zwiększone ryzyko powstania nieprzyjemnych kontuzji czy nawet złamań. Żelazo jest ważnym składnikiem hemoglobiny, która ma swój udział w transporcie tlenu - jego brak powoduje znaczną utratę wydolności. Cynk odpowiada za tworzenie się tkanek - w tym również mięśniowej i bez uzupełniania jego niedoborów trudno marzyć o szybkim nabraniu pożądanej masy. Tak samo jak witaminy, wszystkie wymienione minerały można uzupełniać poprzez odpowiednią dietę lub - szybciej i wygodniej - korzystając z gotowych suplementów, w skład których wchodzą wszystkie niezbędne substancje.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl